OZDOBY


Zegar z baletnicami
   
Kolejną pracą z decoupage jest zegar. Mechanizm, cyferki i tarczę kupiłyśmy osobno w sklepie hobbystycznym, baletnice są wydrukowane na papierze ryżowym. Ten zegar jest dopasowany do wystroju pokoju dziecięcego i doskonale pasuje na jasnoróżowe ściany, ale wystarczy zmienić motyw naklejanej serwetki i może zawisnąć dosłownie wszędzie.





Ramka w kwiaty
     
Tak jak pisałam, cały czas pojawiają się nasze stare prace. Tym razem jest to ramka w kwiaty. Też jest robiona metodą decoupage. Na ramce jest dużo kolorów i kwiatów, więc w środku musi być coś stonowanego. W naszym przypadku jest to motywujący cytat.





Pudełko z dziewczynką
   
W ferie zawsze jest trochę więcej czasu, więc korzystając z okazji postanowiłyśmy pokazać wam kilka naszych starych prac. 
To pudełko na chusteczki, robione metodą decoupage, służy nam już dobre kilka lat. Kiedy powstawało, zachwycały nas, stylizowne na stare, fotografe dzieci. 







Kawałek nocnego nieba w pokoju
   
Alchemicy wierzyli, że mieszając różne substancje mogą uzyskać różne elemety natury. W naszym przypadku, aby otrzymać nocne niebo wystarczą farby, biały materiał, nitka i czany filc. Oczywiście obrazek dopełniłyśmy cytatem. Całość włożone jest w drewniany, ozdobny tamborek. 





Świeczki dla każdego
    
Dlaczego dla każdego? Oczywiście dlatego, że każdy potrafi je zrobić. Robienie takich świeczek jest dobrym pomysłem 
na wspólne spędzanie czasu. Na przyjęciu urodzinowym 
u nas w domu robiły to nawet dziesięcioletnie dziewczynki 
i świetnie się przy tym bawiły.


No to do dzieła:
Wosk bierzemy ze starych świeczek. Topimy je powoli na małym ogniu. Potem trzeba wybrać formę. My lubimy domowe sposoby, więc używamy słoiczków, pudełek po jogurtach lub po małych soczkach. Naszym knotem jest zwykły lniany sznurek. Jeśli używamy słoiczka lub pudełka po jogurcie to przywiązujemy sznurek do wykałaczki, tak aby po umieszczeniu wykałaczki na słoiku, dotykał dna. I teraz nasz słoik jest gotowy  do zalania woskiem. Różnica polega na tym, że gdy wosk wyschnie, pudełko po jogurcie rozcinamy i mamy świeczkę, 
a ze słoika świeczki nie wyciągamy.
Jeśli chcemy "kanciatą" świeczkę, trzeba wyciąć jedną ze ścian kartonika. W zależność czy świeczka ma być szeroka czy wysoka, będzie to boczna lub górna ściana. W tym przypadku także trzeba zalać woskiem, poczekać aż wyschnie i rozciąć kartonik.


Teraz pora na znacznie bardziej artystyczną część. Jak w świeczkę wkomponować kwiaty, pachnące przyprawy, brokat, cekiny, suszki, olejki eteryczne lub wszystko co nam przyjdzie do głowy? Nie ma nic prostszego. Jeśli jest to coś sypkiego lub płynnego, po prostu mieszamy z woskiem. Możemy wymieszać w garnku lub już w formie w zależności, czy chcemy zrobić tak wszystkie świeczki czy tylko jedną.
Jeśli chcemy przestrzenne kwiaty, musimy ułożyć je tak jak chcemy, a potem zalać woskiem. Natomiast jeśli chodzi o płaskie, to najprościej jest odrobiną wosku przykleić je do ścianek i dopiero wtedy zalać całą świeczkę. 






Pisanki malowane igłą

Na zakończenie przygotowań do świąt zrobiłyśmy jeszcze kilka filcowych pisanek. Na środku każdej z nich wyhaftowałyśmy białego króliczka ściegiem za igłą. Kwiat zrobiłyśmy metodą tkanego koła, a liście ściegiem stokrotkowym. Do tego dobrałyśmy lniany sznurek i gotowe. Myślę, że zrobienie takiej pisanki nie byłoby zbyt trudne nawet dla początkującego hafciarza. 








Pisanki w trzy sekundy

W zeszłym roku robiłyśmy pisanki metodą decoupage. W tym roku nie starczyło nam czasu na żmudne malowanie, oklejanie, wykańczanie i lakierowanie. Chciałyśmy zrobić coś szybkiego i oczywiście efektownego. No i proszę, pisanki w galaktyczene kleksy. Zastanawiacie się pewnie co z malowaniem na niebiesko.
Jest na to sposób. Ugotowałyśmy czerwoną kapustę w wodzie z odrobiną octu. Po ugotowaniu włożyłyśmy wydmuszki do powstałego barwnika i gdy nabrały odpowiedniego koloru, wysuszyłyśmy je. Potem twardym pędzlem opryskałyśmy wydmuszkę złotą farbą i przyczepiłyśmy sznureczek.
Niektóre dodatkowo pomazałyśmy farbą aby były ciekawsze.










Aromatyczne świeczki

Tym razem postawiłyśmy na zapach. Dodałyśmy, do rozpuszczonego wosku z ogarków, różne olejki eteryczne i przyprawę do piernika. Wlałyśmy wosk do słoiczków po jogurtach, które można znaleźć w jednym ze znanych dyskontów i włożyłyśmy knoty. Na koniec, żeby dodać świeczkom uroku przewiązałyśmy  je sznurkiem.
Efekt jest wspaniały, szczególnie gdy delektujemy się ich zapachem w śnieżne wieczory.



Świeczki duszą z lasu

Te ozdoby mogą wprowadzić do domu niepowtarzalny klimat. Myślę, że każdy, kto lubi jesienne spacery, pokocha też te świeczki. Wszystko co jest do nich potrzebne można znaleźć w najbliższym lesie. Trochę kory brzozowej, ostrokrzew, paproć i drobne wysuszone kwiatki. Gdy ma się trochę fantazji można też wykorzystać pączki róż lub pióra drapieżnych ptaków.




Szafirki w wytłaczankach

Prosty i niezwykle efektowny sposób na sadzenie szafirków i innych drobnych kwiatów nie tylko gdy zabraknie doniczek.
Wystarczy wyłożyć wytłaczankę folią (sprawdzają się też reklamówki) i wsadzić tam kwiaty z ziemią. Na koniec warto wyłożyć górę suszonym mchem i gotowe.🌱 


Arcydzieła na styropianie

Niezastąpioną dekoracją na Wielkanoc są jajka. Jednym z naszych ulubionych sposobów na ich dekorowanie jest wyfilcowywanie.
Niestety robienie takich pisanek jest bardzo czasochłonne.
Oto pomysły, którymi chcemy się z wami podzielić🐣 


Kartonowa stajenka

Szopka wykonana razem z całą rodziną jest ładną ozdobą, a zarazem okazją do spędzania razem czasu. ✂ 






Proste ozdoby z masy solnej




    
Do wykonania ozdób z masy  solnej są potrzebne: 

       - mąka 1 szklanka
       - sól 1/2 szklanki
       - woda (trochę)
       -farba plakatowa
       -lakier do drewna
       -sznurek
       -koronka 
       -wałek papier do pieczenia
       -foremki do pierników
       -pędzel
       -paleta
       -piekarnik :-)









Na początek należy 
przygotować masę solną.
 Mieszamy mąkę, wodę i sól (trzeba uważać, bo łatwo przesadzić z wodą). Gdy mamy  gotową masę rozwałkowujemy ją i wycinamy foremkami dowolny wzór. Następnie odciskamy koronkę i robimy dziurki na sznurek. Ozdoby pieczemy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia tak długo, aż staną się twarde.
Po upieczeniu mieszamy farbę z lakierem (można użyć samej farby, ale nie ma połysku). 
Czekamy, aż wyschną przewlekamy sznurek i gotowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz